سوالات متداول

طبق اصول و ضوابط بهداشتی، غذا باید به مدت کوتاهی پس از تولید به مصرف برسد. این نه فقط در مورد غذاهای خانگی، بلکه در رابطه با کلیه غذاهای صنعتی هم صدق می‌کند.

هر 5 محصول غله‌ای ماجان میزان کالری و مواد معدنی و ویتامین‌های یکسانی دارند، پس از هر 5 نوع با توجه به ذائقه کودک می‌توان استفاده کرد.

محصولات ماجان در بسته بندی‌های تتراپک ، بدون هیچ نوع مواد نگهدارنده در دمای محیط قابل نگهداری هستند، اما در صورتی که تمایل کودک به دمایی بالاتر از دمای محیط باشد، امکان گرم کردن محصولات وجود دارد.

ضوابط انتخاب و پذیرش مواد اولیه محصولات ماجان بسیار سختگیرانه و طبق استانداردهای بین المللی است، لذا هر ماده اولیه که بتواند با تمامی استانداردها مطابقت کند می‌تواند در فرمولاسیون محصولات ماجان مورد استفاده قرار گیرد. هم اکنون مواد اولیه از بهترین تأمین کنندگان داخلی و خارجی تهیه می‌شود.

در این خصوص با پزشک معالج کودک خود مشورت نمایید.

طبق بالاترین استانداردهای تولید غذای کودک‌، پروانه تولید این محصول توسط وزارت بهداشت صادر شده و با استفاده از مواد اولیه مرغوب این محصول هیچ گونه اثر جانبی ندارد.

از آنجایی که این محصول از 6 ماهگی نوزاد (که غذای تکمیلی را در کنار شیرمادر شروع می کند) قابل استفاده است، شیرینی بیش از اندازه محصول باعث بی میل شدن نوزاد به شیر مادر که اساسی‌ترین و مهم‌ترین نقش را در رشد و تکامل فرزند دارد می‌شود‌. به همین جهت در مقایسه با محصولات غذای کودک موجود در بازار محصولات ماجان کمترین میزان شکر را دارد. شکر اضافی باعث افزایش وزن می شود ، اما در صورت تمایل اضافه کردن شکر مانعی ندارد. در خصوص عسل ؛ طبق دستورالعمل ها برای سن های بالاتر از یک سال قابل استفاده می باشد. در رابطه با سؤالات بیشتر با پزشک خود مشورت نمایید.

بافت محصول متناسب با توانایی بلع کودکان تنظیم شده‌، اما در صورت تمایل رقیق کردن آن با نظر پزشک امکان پذیر می‌باشد.

مانند دیگر غذاهای تکمیلی کودک موجود در بازار از شیر فرآیند شده گاو استفاده می‌شود.

خیر ، توصیه ما این است که به مدت دو ساعت در یخچال نگهداری شود.

تا دوساعت پس از باز شدن

در این زمینه با پزشک خود مشورت نمایید.

144 واحد

586.6 واحد

خیر، برای کودکان سلیاکی قابل استفاده نمی‌باشد.

خیر محصول دارای شیر است و طبیعتا لاکتوز دارد.

غنی‌سازی محصول با انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی باعث تیره‌تر شدن رنگ آن می‌شود.

در فرآیند "فرادما" محصول تحت یک شوک حرارتی قرار داده شده (150- 130 درجه سانتی گراد ) و بلافاصله سرد ( تا 20 درجه سانتی گراد) می‌شود و ویتامین‌ها و املاح معدنی بدون هیچ‌گونه تخریب یا کاهش در آنها حفظ می‌­شود، زیرا بلافاصله در پاکت‌های 6 لایه تتراپک بسته‌بندی می‌شود ، این بسته‌ها از محصول در مقابل نور و هوا و میکروب محافظت می‌کند و به گونه‌ای طراحی شده که بدون هیچ نگهدارنده‌ای تمام خواص محصول را به مدت 6 ماه حفظ می‌کند .

باتوجه به نوع فرآیند و تکنولوژی منحصر به فرد آن ، محصولات غذایی ماجان در هر زمان به تازگی غذای تهیه شده در منزل هستند.

خیر ، اکنون این محصول به غیر از بازار ایران به کشورهای همسایه نیز صادر می‌شود و در آینده برنامه‌هایی برای تعمیم صادرات آن به کشورهای بیشتر در دست اجرا است.

خیر، برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تمامی مواد مغذی موجود در محصولات ماجان یک کاور برای محصول تعبیه شده است که با مراجعه به آن می‌­توانید تمامی اطلاعات جدول ترکیبات تغذیه ای محصولات را بیابید.